В 2018 році Україна засіяла соєю мінімальні площі за останні п’ять років – 1,7 млн га, свідчать дані Держстату. Це на 15 % менше, ніж у минулому році.

Така реакція аграріїв на закон про скасування відшкодування ПДВ при експорті сої з 1 вересня, вважає Юлія Іваницька, аналітик олійного ринку інформаційного агентства «АПК-Інформ».

І це незважаючи на те, що деякі аналітики прогнозували, що площі залишаться незмінними або навіть зростуть, підкреслює вона.

«Соєві» правки до закону приймалися непрозоро, довго, обговорення змін припали якраз на період посівної, тому виробники вирішили перестарховаться і не сіяти сою, підсумовує експерт.

Причому площі зменшилися одночасно у всіх основних областях, де вирощується соя: у Полтавській, Київській і Вінницькій — на 20%, Хмельницькій, Сумській та Житомирській — на 10-12%. Рекордне падіння в Кіровоградській — на 28%.

Раніше ми повідомляли, що через «соєві» правки аграрії південних областей України понесуть значні втрати. Соя стане критично дорогою, нерентабельною, і постане питання — що взагалі вирощувати?

Також інформації експертів Agritel, до цього моменту український ринок сої ріс довго, навіть незважаючи на всі перипетії з відшкодуванням ПДВ.

Через великий попит і низькі запаси у світі Україна експортувала цієї олійної культури, і конкуренція між переробниками зберігала високий рівень цін.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.