В Україні стартує спільна з Канадою програма по наданню грантів для жінок, що розвивають бізнес на селі, повідомили представники Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) на агропромисловій виставці «Агропорт Південь Херсон 2018».

На програму розрахований загальний бюджет в 50 тис. канадських доларів, але на кожну заявку — не більше 10 тис.

Подальше фінансування буде залежати від аналізу проектів, які виграють гранти, і наскільки ефективно вони будуть втілюватися, в тому числі з допомогою UHBDP, підкреслив Дмитро Ніколаєв, менеджер проекту.

Підтримку отримають лише зареєстровані бізнеси і також ті жінки-підприємці, у кого поки немає фінансової історії, але вони побажають зареєструватися, вийти з тіні і платити податки.

За даними UHBDP, 70-80 % плодоовочевого бізнесу сьогодні знаходяться в тіні. При цьому лише 15-20 % власників в ньому на півдні країни є жінки.

У той же час серед сільських жителів представниці прекрасної статі становлять 56 %. Пропонуючи їм гранти, організатори проекту не ставлять ніяких рамок, головне, щоб допомога впливала на підвищення прибутку бізнесу, обіцяють вони.

Також буде мати значення, наскільки ця діяльність пов’язана з важкою фізичною працею або великими витратами часу.

Оформлення кожної заявки можна зробити онлайн. І навіть цьому UHBDP обіцяє навчити на спеціальному онлайновому тренінгу.

Згідно з опитуванням організації, більшість жінок-підприємців у сільській місцевості, мають доступ до інтернету, але лише 3 % відповіли, що користуються їм для розвитку власного бізнесу.

«Людина, яка отримає ці кошти повинна розуміти, що це не просто безоплатно, — резюмує Ніколаєв. — Ми і вони повинні чітко розуміти, на що будуть витрачатися ці гроші і на які показники вони вийдуть».

Раніше ми писали, що фотограф і письменник Одра Мулкерн зі США заснувала мультиплатформовий проект, в якому розповідає про жінок, що працюють у сільському господарстві.