За перші п’ять місяців поточного року Україна імпортувала 26,1 тис. т кукурудзи, або на 10% більше, ніж за той же період 2017-го (23,6 тис. т), повідомляє «АПК-Інформ» з посиланням на дані Держстату.

Майже весь обсяг імпортованої кукурудзи — це насіння. Його головні постачальники — Румунія (6,1 тис. т) і Угорщина (5,8 тис. т). Однак обсяги поставок з цих країн скоротилися на 17% і 3% відповідно.

З іншого боку, в 6,5 разів зріс імпорт кукурудзи з Німеччини. За перші п’ять місяців 2018 року він склав 503,7 т, хоча за аналогічний період минулого року було імпортовано 76,9 т цієї зернової.

Зростання поставок високоякісного імпортного насіння і велика кількість опадів у липні посприяють зростанню врожайності української кукурудзи, прогнозують експерти.

За їх підрахунками, Україна збере 25,3 млн. т (+3%) і зформує експортний потенціал у 18,7 млн. т (+5%).

Нагадаємо, Україна й сама є постачальником насіння кукурудзи на зовнішні ринки. Більш того, експорт насіння української селекції існує саме завдяки гібридній кукурудзі, яка становить 99% всього обсягу експорту насіння. При цьому на зовнішні ринки українська кукурудза йде за ціною понад $ 2 тис/т, а імпортну ми закуповуємо за $ 4,2 тис/т.