Фото: inshe.tv

Ціни на кавуни на українському ринку досягли історичного максимуму, проте невдовзі різко знизяться, прогнозують аналітики EastFruit.

Через дощову погоду збір баштанних у господарствах призупинено, на ринку спостерігається обмежена пропозиція і виробники, що продовжують збір ягоди і здійснюють її продаж мають можливість отримати непогану ціну.

За даними аналітиків, ріст ціни на баштанні продовжується: з початку нинішнього тижня кавуни виросли в ціні майже вдвічі. Залежно від якості ціна зросла в 1,7–1,9 рази.

На сьогоднішній день виробники мають змогу продавати кавуни за ціною від 2,5 до 3,5 грн або $0,09 — 0,13 за кілограм. Деякі виробники просять і більшу ціну, проте покупці йдуть на неї неохоче.

Таким чином, сьогодні ціна кавунів перевищує минулорічну ціну у 3,5 рази. Експерти стверджують, що це історичний максимум.

Проте тенденція зберігатиметься недовго. І виробники, і експерти погоджуються у тому, що з відновленням збору врожаю, ціни різко впадуть. Більше того, через дощі якість врожаю значно погіршилася і з’явиться велика кількість некондиційної продукції, яку намагатимуться збути в першу чергу.

Нагадаємо, сезон баштанних цього року розпочався рано і пропозиція сильно перевищувала попит на них, тому ціни на початку сезону були на рівні 1,2 – 1,6 грн/кг і не дозволяли перекрити витрати на виробництво. Ціна на кавуни наприкінці минулого тижня сягали 1,8 грн або $0,07 за кілограм.

Також херсонські виробники раніше прогнозували, що через спеку сезон баштанних в Україні може закінчитися вже до середині серпня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.