1515260112 Vred Pesticidov 696x464

Найближчі три роки Україну очікує навала неякісних засобів захисту рослин. Таку думку в рамках Agroport, що проходить на Херсонщині, висловив Віталій Ільченко, власник Ukravit.

Виробник пояснює, що неякісні пестициди потрапляють на вітчизняний ринок різними шляхами – це і контрабанда, і фальсифікація всередині країни. Їх використання призводить до того, що в ґрунті накопичується багато шкідливих речовин, потім вони потрапляють в харчові продукти.

Проте якщо раніше за контрабанду фальсифікованих ЗЗР була передбачена кримінальна відповідальність, то зараз можна відкупитися штрафом.

«Один із світових факторів – глобалізація виробників ЗЗР, – розповідає Ільченко. — Спочатку китайці купили ізраїльську «Makhteshim Adama», потім індійська компанія купила «Arista», «Bayer» придбала «Monsanto». Йде до того, що тепер ці компанії будуть поступово збільшувати вартість своїх продуктів, аби відбити кошти, витрачені на угоди з поглинання».

Аграрії ж шукатимуть шляхи здешевлення, що призводитиме до росту нелегального ринку, вважає Ільченко. Більше виробників почнуть підробляти відомі торговельні марки, ввозити в Україні неякісні китайські продукти.

Нагадаємо, нині за підрахунками учасників ринку, приблизно 25% аграріїв свідомо купують фальсифіковані ЗЗР. Бажання зекономити часом призводить до втрати чи не всього врожаю.

Натомість передові країни все частіше відмовляються від традиційних ЗЗР. Вони замінюють пестициди хижими осами, феромонами та органічною плівкою.