Фото: foto-basa.com

Сезон збору пізніх сортів яблук, що закладатимуться на зберігання, розпочнеться цьогоріч на 10 днів пізніше, аніж минулого року, тобто, за прогнозами садівників, 25–30 серпня, повідомляє EastFruit.

Виною тому — дощова погода, подекуди з грозою та градом, що вже більше двох тижнів відмічається майже по усій території України.

У цьому є перевага, оскільки збирати та охолоджувати яблуко у прохолодну погоду буде легше. Крім того, це подовжить термін його зберігання.

З іншого боку, недоліків більше, ніж переваг. Через пізній збір, відповідно, доведеться і продукцію реалізовувати пізніше, а це значить, що і гроші від реалізації продукції виробники також отримають в більш пізні терміни. Більше того, на думку аналітиків видання, ранні сорти яблук будуть утримуватися на ринку довше і спричинять більший тиск на ціни пізніх сортів.

Ще одна проблема — через дощі садівники не можуть приступити до обробки садів від хвороб та шкідників, тобто якість яблук у деяких господарствах буде гіршою за минулорічну. З іншого боку, радує той факт, що вдасться запобігти більш серйозній проблемі — сонячним опікам плодів.

Третя проблема — пошкодження плодів градом. Воно поки не набуло серйозних масштабів і, за оцінкою аналітиків, не перевищило середньорічні показники минулих років, проте все ж присутнє в українських садах і принесе немало клопоту зі збутом продукції. На свіжому ринку такі яблука продати не вдасться, а переробними платять за нього дуже мало.

Оскільки на сьогоднішній день ціни на яблука на 20% нижчі за минулорічні, аналітики ринку прогнозують, що і пізні сорти будуть значно дешевшими, ніж у 2017 році.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...