Українські фрукти і ягоди незабаром з’являться на полицях малазійських супермаркетів. Перші поставки очікуються в третьому кварталі цього року. Про це з посиланням на Олександра Нечитайла, посла України в Малайзії і на Філіппінах, передає Malaysiandigest.

За його словами, про постачання було домовлено на бізнес-форумі, який відбувся в Малайзії ще в січні. Зараз делегація з 30 українських бізнесменів має намір експортувати в цю країну продукції на $12 млн. І це тільки за 2018-й.

Почнуть українські компанії з яблук, чорниці та малини.

Посол зазначає, що досі до Малайзії Україна експортувала в основному соняшникову олію, пшеницю, кукурудзу, овочі, молочні продукти, мед. За минулий рік цей експорт склав $130,7 млн.

Зараз, розглядаючи регіон Південно-Східної Азії, українські компанії бачать відмінні можливості в розширенні асортименту поставок саме в Малайзію. Особливо точки зору маркетингу: порівняно з іншими країнами, наприклад, Сінгапуром, тут нижчі операційні витрати, зручніша логістика.

Крім того, законодавча база для іноземних інвесторів тут дуже сприятлива, каже Нечитайло. Він зазначає і простоту ведення бізнесу, включаючи найм місцевих працівників, їх знання англійської мови.

«Україна буде тут, і наша присутність буде розширюватися», — висловив упевненість Нечитайло, додавши, що і Малайзія, і Україна в даний час дуже добре будуть доповнювати один одного.

Зазначимо, що за підсумками минулого року товарообіг між Україною та Малайзією збільшився майже на 9% порівняно з 2016 роком і склав $335,8 млн.

До слова, за оцінками ФАО, на малазійському ринку знайдеться ніша не лише для виробників плодів та ягід, але й переробників молока, свіжовижатого соку.