Ринок мікродобрив в Україні в найближчі рік-два ростиме, поки не досягне свого стабільного стану. Такими очікуваннями в ефірі AgroFM поділився Сергій Полянчиков, директор з розвитку вітчизняного виробника добрив НВК «Квадрат».

За його словами, в Україні з кожним роком стає більше виробників мікродобрив. Як і імпортерів, які поставляють зарубіжні продукти на наш ринок.

«Загальна тенденція – ринок продовжує зростання», — констатує Полянчиков.

При цьому він зазначає, що ще далеко не на всіх площах сільгоспкультури вирощуються із застосуванням спеціалізованих та спеціальних добрив. А сьогодні їх застосування – це один із резервів підвищення урожайності та рентабельності.

Це вже зрозуміли багато сільгоспвиробників у всьому світі. Особливо спостерігається зростання попиту на біостимулятори — амінокислоти, екстракти морських водоростей, ряд неорганічних сполук, і т. д. В європейський регламент з добрив навіть планується ввести окремий розділ щодо речовин з біостимулюючим ефектом.

Такі продукти виробляються в Україні, і їх досить багато, каже Полянчиков. Але не всі наші аграрії поки активно використовують такі препарати. У когось брак коштів, хтось не вірить в ефективність або не вміє застосовувати. Часом відмовляються з технологічних причин.

До того ж, деякі виробники не розуміють суті продуктів — які і коли необхідно застосувати мікродобрива.

У цілому нині на вітчизняному ринку мікродобрив представлено безліч компаній — як міжнародні — Yara, Doctor Tarsa Tarim, Roiser, Valagro, так і українські — НВК «КВАДРАТ», «Ukravit», «ALFA Smart Agro».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.