Споживачам пора готуватися до чергового підвищення цін на хліб. Ціни на пшеницю зростають, а це неминуче призводить до підвищення вартості борошна. За розрахунками Економічного дискусійного клубу, кожні 10% зростання вартості пшениці додають до собівартості виробництва хліба 3−4%. 

Нині стартовий рівень цін на пшеницю врожаю-2018 уже на 10-15% вищий за торішній. В середньому продовольче зерно 2 класу продають по 5350 грн/т проти 4850 грн у липні минулого року.

На 8-10% зросли  експортні ціни на пшеницю. На умовах поставки FOB зерно хлібопекарської якості вартує 203 $/т (188 $/т у липні 2017-го).

Тобто, хліб подорожчає. І тут спрацює не тільки сировинний чинник. Є висока ймовірність зростання вартості енергоносіїв, комунальних послуг тощо.

Проте до подорожчання в Україні не звикати. З 2014-го року ціни на хліб збільшилися вдвічі. І навіть втричі – на масові сорти.

До слова, за даними Державної служби статистики, за перш шість місяців 2018 року виробництво хліба в Україні знизилося на 9,8%. Загалом виготовлено майже 470 тис. т хлібобулочних виробів нетривалого зберігання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.