Закладка 10 гектарів органічного саду яблук або груш обійдеться українському фермерові в $200 тис. Такими розрахунками поділилася Валентина Лановенко, президент академії органічного садівництва Ecogarden і власниця «Розсадника сім’ї Лановенко», пише EastFruit.

За її словами, найбільші витрати підуть на закупівлю посадкового матеріалу — $86 тис. У стільки обійдеться 35 тис. шт. саджанців.

Ще за $38 тис. складуть витрати на монтаж і закупівлю опорної системи, встановлення зрошувальної системи, купівлю агротехніки.

Приблизно $19 тис. доведеться витратити на закладку саду. Близько $6 тис. складуть витрати на транспортування і $2 тис. — підготовку ґрунту.

Ще на початковому етапі особливу увагу варто приділити вибору ділянки для майбутнього виробництва, говорить Лановенко. Найкраще підійде земля, яка довго не оброблялася.

Також необхідно передбачити буферну зону, яка буде відокремлювати сад. А підготовка землі до посадки повинна здійснюватися без використання гербіцидів.

Для удобрення ґрунту можна сіяти сидерати.

Вирощування органічних яблук економічно виправдане, каже садівник. Експортна ціна на товарну продукцію в ЄС становить $0,6-0,7 кг. Якщо ж експортувати органічне яблуко як сировину для подальшої переробки, то його вартість на європейському ринку складе $0,35-0,47 за кг. Вартість органічної груші — $0,82-1,17 за кг.

Нагадаємо, останнім часом попит на органічні яблука зростає швидше, ніж їх пропозиція. Але поки що в Україні їх виробляють небагато.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.