Фото: naspravdi.info

Рейдери полюють на проблемні аграрні підприємства, які мають борги за кредитами чи судові рішення. Майже 90% аграрного рейдерства відбувається саме з такими господарствами через продаж корпоративних прав, стверджує Михайло Апостол, радник голови МВС та депутат Верховної Ради, у інтерв’ю «Агравері».

За його словами, у цьому плані автори законопроекту №8121, який Верховна Рада ухвалила у першому читанні, припустилися помилки, що не вирішили цю проблему. А зробити це можна цілком успішно, прописавши у законі, що з продажем корпоративних прав аграрного підприємства анулюються усі договори оренди землі.

«Це б відваджувало рейдерів від потенційно «проблемних» господарств, і було б на руку пайовикам. Вони ж можуть не бажати, аби їх ділянки обробляв новий власник підприємства, хоча б тому, що нічого не отримують від переходу прав оренди на їх паї за ціною у тисячу доларів на гектар», — говорить він.

Друге, що мали б вирішити законопроектом з протидії рейдерству, — знайти нових власників відумерлої спадщини, яку до 2022 року сільради ще мають право здавати в оренду. Це також стимулює рейдерів.

Апостол стверджує, якщо ці проблеми вирішити на рівні законодавства, то зникнуть і можливості для рейдерства. І тоді підприємства, що не мають проблем з документами, неможливо буде захопити.

Нагадаємо, законопроект №8121 пропонує автоматизувати взаємодію майнового та земельного реєстрів, перевіряти особу власника паю у демографічному реєстрі та дозволяє засвідчувати договір оренди в нотаріуса.

Згідно з інформацією платформи Opendatabot, починаючи з 2013 року по усій території Україні зареєстровано 1690 рейдерських захоплення. З них 539 захоплень відбулося протягом останніх півтора року.

Найбільша кількість рейдерських атак відбулася минулого року: у 2017 їх зареєстровано 414.

Лідером за кількістю рейдерських атак являється Київська область, де за останні п’ять років відбулося 412 атак. За нею слідує Дніпропетровська область зі 133 зареєстрованими випадками та Львівська область з 89 рейдерськими атаками.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.