В обладнання для ферми з 5–7 корів для виробництва якісного молока у середньому необхідно вкласти від $1,5 до $5 тис. Ці кошти необхідні для встановлення доїльного, холодильного та супутнього обладнання. Про це заявив Сергій Вовченко, співвласник ТМ «Яготинське» у інтерв’ю «Бізнес. Цензор».

За словами Вовченка, удосконалення ферм та підвищення якості сировинної продукції є необхідною мірою. З 2019 року підприємства «Молочного Альянсу» припинять закупівлю від населення молока другого сорту. Це, по-перше, пов’язано з забороною, яка вступить у дію з 2020 року, а, по-друге, з тим, що його закуповувати просто невигідно.

Вовченко пояснює: один літр молока другого ґатунку коштує 4,50 грн. Для того, аби 10 т такого молока зібрати, необхідно об’їхати 15–20 сіл, що коштуватиме додаткових 1,20 грн на кожний літр. Далі переробник має витратитися на пастеризацію та бактофугування, щоб довести таке молоко до нормального ґатунку.

Для прикладу, молоко з вищим відсотком жиру та білка коштує 8 грн/л і тоді різниця між ним і молоком другого ґатунку у ціні виходить лише 0,30 грн/л.

«У перерахунку на жирність і нижче бактеріальне забруднення, нам вигідніше купувати молоко більш високого ґатунку», — говорить Вовченко.

Він також підкреслює, що і у дворах населення можна виробляти молоко першого ґатунку, і переробники з задоволенням його купуватимуть.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.