За рахунок легалізації сімейних ферм уже наступного року місцеві бюджети зможуть отримати до 0,5 млрд грн додаткових надходжень від сплати єдиного податку. Такими розрахунками діляться в Інституті аграрної економіки.

Відповідний «сімейно-фермерський» закон був підписаний головою парламенту 18 липня, а прийнятий Верховною Радою ще 10 липня 2018-го.

Законодавчий акт передбачає, що сімейні фермерські господарства будуть віднесені до платників єдиного податку 4 групи та отримають статус особи-підприємця-виробника сільськогосподарської продукції. При цьому таким господарствам на сплату єдиного податку та єдиного соціального внеску обіцяють пільги.

За словами Леоніда Тулуша, завідувача відділу фінансово-кредитної та податкової політики інституту, закон нарешті виведе господарства населення на цивілізований ринок, вони зможуть формуватися та розвиватися за принципами сімейного фермерства, що діють в Європі.

З часом чисельність сімейних фермерських господарств рахуватиметься в Україні сотнями тисяч, прогнозує науковець.

При цьому він зазначає, що надходження єдиного податку 4 групи в останні роки в Україні уже суттєво зростає. Якщо 2014 року вони складали 0,12 млрд грн, то у 2015-му — понад 2 млрд грн.

У 2016 році надходження зросли майже удвічі, склавши 3,5 млрд грн, а торік наблизилися до  5 млрд грн. За прогнозами Інституту аграрної економіки, у 2018 році ці надходження перевищать торішній показник.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...