Відновлення подачі води з України в Крим через північно-кримський канал не буде, заявив в ефірі Першого каналу Українського радіо Володимир Омелян, міністр інфраструктури України.

На його думку, подача води в Крим — питання, яке сьогодні закидають в інформаційний простір “блогери, лідери громадської думки і якість експерти позавчорашнього розливу”.

Один з них — Анатолій Могильов, екс-міністр внутрішніх справ і екс-глава Ради міністрів АРК Крим України, який висловився за відкриття каналу, пояснивши це турботою про жителів Криму.

Порядок денний в цьому питанні формує Росія, вважає Омелян. Якщо питання з транспортним сполученням з півостровом і подачею туди енергії вона якось вирішила, то проблему водопостачання не зможе вирішити ніяк, упевнений міністр.

«Я думаю, що ці спроби марні — вони нічого не отримають, — сказав Омелян. — І Крим на цьому етапі буде пустелею».

Як ми повідомляли, в Криму та Херсонській області в найближчі роки вчені прогнозують ще більшу посуху.

Доходить до того, що кримчани збираються поливати овочі, сади і виноградники водою з каналізації.

Ми також повідомляли, що українські риболовецькі підприємства побоюються ходити на суднах далі декількох кілометрів від азовського узбережжя через те, що їх може затримати прикордонна служба ФСБ РФ.

Омелян не виключає, що це один із способів змусити Україну дати воду в Крим. На його думку, на рівні уряду потрібні як мінімум дзеркальні заходи по відношенню до россійських портів, які працюють в чорноморському басейні: обмеження торговельних операцій з ними та суднозаходів.