Площі насаджень у промисловому садівництві в попередні роки знижувалися щорічно на 10-12%, і лише торік вони стабілізувалися на рівні 51,2 тис. га. Це всі плодові і ягідні насадження, які нараховуються в українських підприємств, розповіла Людмила Барабаш, зав. відділом наукових досліджень з економіки, методології, інтелектуальної власності Інституту садівництва НААН України в ефірі AgroFM.

«Проте зниження площ не можна назвати негативною тенденцією,  вважає фахівець. — В Україні спостерігається інтенсифікація садівництва. Нові сади мають більшу щільність і дають дуже високу врожайність».

Нині в інтенсивних садах збирають до 60-80 т яблук з гектару. Ще 10 років тому про це неможливо було подумати.

Однак фахівець констатує, що промислове садівництво – це лише 20% від площ загальноукраїнських насаджень. Практично 80% площ садів знаходиться в руках приватних господарств.

Останні переважно вирощують плоди для власних потреб. Якщо йдеться про споживання населенням міст або експорт, то це відбувається за рахунок промислових насаджень.

Барабаш також додає, що українські садівники знаходяться в постійному пошуку нових прибуткових культур. Якщо раніше лохина була нішевою рослиною, то зараз вона вже введена в статистику. Вирощується актинідія, калина, обліпиха, чорноплідна горобина.

Ще одна особливість ринку – багато фермерів почали використовувати зрошення, і не лише в південних областях. Зрошення стало певною гарантією отримання врожаю.

Найчастіше застосовується краплинний полив. Дехто використовує мікродощування. Окрім основної функції воно ще й уберігає від заморозків.