Українські садівники цьогоріч зберуть в півтора рази більше яблук. Таким прогнозом в ефірі AgroFM поділилася Людмила Барабаш, зав. відділом наукових досліджень з економіки, методології, інтелектуальної власності Інституту садівництва НААН України.

Про якість урожаю говорити поки що рано. До осені існує ризик градобою, особливо для пізніх сортів, які закладатимуться на зберігання в холодильники.

Також у 2018 році склались сприятливі умови для високого врожаю кісточкових культур. Але по ним приріст буде нижчим — на рівні 20-30% залежно від регіону та конкретного господарства.

«Через велику кількість вологи та тепла відбулося нерівномірне закладання бруньок і тепер спостерігаються спалахи маніліозу в насадженнях кісточкових, — пояснює фахівець. — До цього були готові далеко не всі садівники. Та й дощі інколи заважають вчасно обприскати насадження».

Звичайно, говорить Барабаш, більша пропозиція сприятиме зниженню цін.

«Споживачі отримають багато яблук, груш, вишень за нижчими цінами. Але для виробників це явно негативний фактор. Зараз оптова ціна на літні яблука на 30% нижча, ніж на той же період торік», — говорить науковець.

Наприклад, на переробку яблука здаються зовсім дешево — приблизно 1,3 грн/кг. Ціни на кісточкові впали на 20-40% залежно від позиції.