Long Horned Bee C Alvesgaspar 696x392

Європейський союз планує повністю заборонити розпилення синтетичних пестицидів, що найчастіше є причиною масової загибелі бджіл, пише Successful Farming.

За даними іноземних ЗМІ, тільки в 2017 році в Канаді загинуло 47 млн бджіл, у США — 30% всіх цих комах та зникло близько 12 з 46 видів джмелів.

USDA в зв’язку з цим розробило національну програму боротьби зі шкідниками за допомогою інноваційних методів. Наприклад, її підтримали найбільші міжнародні корпорації — “Марс” і “Данон”.

Вони створили інвестиційний фонд, який протягом наступного десятиріччя інвестуватиме $140 млн у розвиток безпечних методів ведення сільського господарства.

Вчені Каліфорнійського університету Помони (США) розробили вже відмічений престижними преміями метод виведення хижих ос для боротьби з азіатською цитрусовою листоблішкою. Вчені вважають, що оси успішно замінять пестициди.

Для порушення поведінки комах також успішно використовуються феромони. Одне застосування цієї нетоксичної речовини діє як приманка. Феромонні пастки використовуються для знищення кукурудзяної листової совки. Почуявши феромони, які виділяють самиці листової совки, самці-шкідники потрапляють у пастки, позбавляючись можливості парування.

Багатьох комах відштовхує деревій — рослина з сильним запахом. Ізраїльська фірма Agtech EdenShield розробляє органічний пестицид на основі екстракту цієї рослини.

Інженери також винайшли спеціальну захисну мікроскопічну плівку, яка наноситься на рослину шляхом розбризкування. Вона захищає її від шкідників, пошкоджень, сприяє підвищенню врожайності, скорочує витрати на робочу силу та обладнання на 75%.

Виробники какао в африканських країнах та Бразилії сьогодні використовують таку плівку кожні два тижні, в результаті чого вони збирають урожай до 20 разів на рік.

Як раніше згадувалося: через масову загибель бджіл збитки українських бджолярів в цьому році склали 120 млн грн.