Quot Quot
Фото: agronomu.com

Виробники малини змогли підвищити ціни на свою продукцію за останній тиждень на 20%. Це пов’язано, по-перше, з великим попитом на цю ягоду на ринку, а по-друге, із завершенням сезону продажів літніх сортів, повідомляє EastFruit.

Зараз господарства в залежності від якості збувають ягоду за ціною від 18 до 30 грн/кг або $0,69 – 1,14/кг. Пропонована на українському ринку ягода, за словами експертів, — із залишкових партій.

При цьому ціна малини на українському ринку все одно нижче минулорічної в середньому на 21%. Аналітики пояснюють це збільшенням виробництва малини в цьому році.

Виробники малини нарікають, що ціни на ягоду цьогоріч часом не дозволяли перекрити виробничі витрати, які сильно зросли, зокрема, через збільшення витрат на збір урожаю. За їх словами, до цього призвела гостра нестача робочих рук на момент збиральних робіт.

Через тиждень українські виробники малини приступлять до збору врожаю ремонтантних сортів. При цьому є ймовірність, що рівень цін на ринку змусить їх залишити частину врожаю незібраним.

Нагадаємо, Польща надасть допомогу українським малим і мікрофермам у закладці малинових плантацій. На реалізацію проекту польське міністерство закордонних справ виділяє більше €60 тис. (261 тис. злотих).