Російська компанія “Тольяттіазот” обдурила українське держпідприємство “Укрхімтрансаміак” більш ніж на 21 млн грн, повідомляє «Економічна правда».

За даними звіту Державної аудиторської служби, в 2017 році вартість транзиту рідкого аміаку через Україну за договором з “Тольяттіазот” становила $13,22 т.

Ця сума не покриває всіх витрат за договором “Укрхімтрансаміаку” з Одеським припортовим заводом про належне зберігання та транспортування аміаку з Росії.

Українська прокуратура встановила, що тариф на транспортування аміаку також занижений донезмоги — $ 3,8/т аміаку на 100 км. При таких умовах “Укрхімтрансаміак” втратив би від такого контракту з “Тольяттіазотом” близько 800 млн грн.

Уже сьогодні в результаті цієї угоди “Укрхімтрансаміак” стоїть на межі банкрутства.

На сьогоднішній день, за даними Youcontrol, податкові борги “Укрхімтрансаміаку” складають більше, ніж 117 млн ​​грн.

Аудитори радять керівництву “Укрхімтрансаміак” продати підприємство. На що його представники відповідають, що вони не є замовниками, відповідно до Закону України “Про державні закупівлі”, але інформують про проведення тендерів в системі “ProZorro”.

Аудитори зафіксували також на підприємстві кілька ризикованих і невигідних, на їхню думку, закупівель на суму понад 12 млн грн.

Як повідомляли раніше ЗМІ, транзит з “Тольяттіазот” аміаку через Україну припинявся, а потім поновлювався. На думку експертів, така зупинка тягне за собою масштабні втрати “Укрхімтрансаміаку”, припинення перевалки на ОПЗ і недоотримання доходів до бюджету від ренти за транзит.

Протяжність аміакопроводу — 2,4 тис. км. З них понад 1 тис. км проходять через Україну. До труби також підключений «Росошанський завод міндобрив» (РФ).

Як ми повідомляли раніше, на імпорт продукції цього підприємства України наклала штрафні санкції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...