Хліб в Україні за перше півріччя 2018-го залежно від виду подорожчав на 7-8%. Такі дані наводить Державна служба статистики. Зокрема, житній хліб, пшеничний із борошна вищого ґатунку і батон подорожчали на 7%. Сірий пшеничний хліб додав в ціні 8%.

В грошовому вираженні кілограм білого пшеничного хліба додав 1,3 грн і зараз коштує 19,4 грн, сірого — 1,2 грн, до 15,4 грн. Житній хліб продають по 16,2 грн/кг (+1,1 грн), а півкілограма батону — 11 грн (+0,7 грн).

Загалом купити по кілограму білого та сірого пшеничного хліба, кілограм житнього та півкілограма батону вартує 62 грн. На початку року ці витрати були меншими — 57,7 грн, пише на своїй сторінці в Facebook Олексій Дорошенко, голова Асоціації постачальників торговельних мереж.

Проте з офіційною статистикою фахівець не погоджується. За даними моніторингу, проведеного асоціацією у найбільших містах, тільки за березень-червень білий хліб подорожчав на 17%, чорний — на 10%.

Інфляційний барометр Мінекономрозвитку теж дає інші цифри. За їх даними, у першому півріччі білий хліб подорожчав на 28%, чорний – на 20%.

«Тобто дані державної статистики, на наш погляд, занижені», — констатує Дорошенко.

У той же час він додає, що подорожчання більш догорогих сортів хліба відбувається значно меншими темпами.

Нагадаємо, поряд з подорожчанням хліб його виробництво падає на 5-10% щороку. Фахівці це пояснюють скороченням чисельності населення, наявністю тіньового сектору, що впливає на статистику, а також зміною харчових уподобань.