Темп випуску суверенних «зелених» облігацій буде прискорюватися, повідомляє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, посилаючись на прогноз міжнародного рейтингового агентства Moody’s Investors Service.

Зростання динаміки випуску цих цінних паперів пов’язано з тим, що все більше держав стимулюють інвестування в поновлювані джерела енергії.

Наприклад, International Finance Corporation випустила «зелених» бондів на $ 90 млн для фінансування програми однієї з найбільших світових компаній у сфері геотермальної енергетики — Energy Development Corporation на Філіппінах.

Вона володіє станціями загальною потужністю понад 1 ГВт. Проект оптимізує виробництво геотермальної енергії та підвищить стійкість до змін клімату.

За даними Moody’s Investors Service, також з’явився тренд випуску «зелених» облігацій і для проектів в інших сферах — наприклад, утилізації та переробці відходів, екологічному транспорті, адаптації до кліматичних змін.

До речі, першими «зелені» бонди випустили в 2013 році французька енергетична компанія EDF, шведський оператор нерухомості Group Vasakronan і Bank of America Merill Lynch. Дохідна ставка облігацій Bank of America Merill Lynch на $ 500 млн тоді склала 1,359 %.

Як ми повідомляли раніше, сьогодні «зеленими облігаціями» щосили торгує Люксембурзька біржа, де в 2018-го їх було продано на $384 млрд, і найбільше — інвесторами США, Китаю, Франції та Німеччини.

Чиновники Держенергоефективності сподіваються впровадити інструмент «зелених» бондів в Україні до 2020 року. Це суттєво допоможе займатися проектами чистої енергетики не тільки великим аграрним компаніям, але і середнім і дрібним фермерським господарствам.