Фото: kuhnorchards.com

Польське міністерство закордонних справ надасть допомогу українським дрібним сільгоспвиробникам, які бажають зайнятися вирощуванням малини. На реалізацію цього проекту відомство виділяє більше €60 тис. (261 тис. злотих), повідомляє EastFruit.

Зокрема майбутнім українським виробникам цієї ягоди нададуть 70 тис. саджанців малини, екологічні ЗЗР, обладнання, а також навчання від експертів в області закладки плантації і догляду за нею.

У відомстві уточнили, що проект виконує більше освітню функцію і не є системним.

Також в міністерстві підкреслили, що субсидія призначається сільському населенню західної України для розвитку мікро- та малого підприємництва в сфері плодівництва і садівництва.

Незважаючи на те, що, на думку польських чиновників, проект повинен зміцнити партнерські відносини між польськими та українськими аграрними господарствами і підприємствами, багато галузевих організації Польщі відреагували на нього негативно.

Наприклад, Асоціація польських виробників картоплі та овочів і Асоціація польських виробників фруктів, обурилися, що на тлі відсутності попиту на внутрішньому ринку Польщі та постійне зниження цін на цю ягоду, Польща допомагає своєму конкуренту на ринку малини ще більше розвинути виробництво.

Експерти підтверджують: Україна в останні кілька років стала одним з великих виробників цієї ягоди і конкурує з Польщею в цьому сегменті аграрного виробництва. При цьому ціна на польську ягоду знижується четвертий рік поспіль. Найбільш високі ціни на свою продукцію польські фермери отримували в 2015 році — близько €1,78/кг, в 2016 році ціна впала до €1,20/кг, в 2017 — €1,02/кг. У 2018 році польські виробники малини отримують від €0,35 до €0,46/кг.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.