Інвестиції в проект по вирощуванню люцерни повернутися агровиробнику за 27 місяців або трохи більш ніж за два роки. Такі розрахунки наводить аналітична компанія Pro-Consulting.

Аналітики виходили з того, що підприємство вирощуватиме люцерну на площі 1500 га. Цього достатньо, щоб отримувати щороку понад 100 тис. т зеленої маси. Передбачається, що вона буде сушитися на сіно і продаватися в арабські країни.

Останні зараз проявляють активний інтерес до українського продукту. Нещодавно про постачання сіна до Саудівської Аравії оголосила компанія з Херсонської області, до цього дві розписки на експорт підписав кооператив «Дари Гуцульщини».

Для максимальної ефективності виробництво краще розташовувати в місцевості з зручним доступом до морських портів, звідки сіно буде відправлятися в інші країни. Найкраще тут підійдуть південно-східні регіони України, наприклад, Запорізька або Дніпропетровська область.

Також важливо правильно підібрати сорт рослини. Наприклад, сорт Серафима дозволяє збирати з гектара 690 ц зеленої маси, а це 170 ц сіна. Тобто приблизно 225 тис. ц з усієї площі.

У Pro-Consulting підрахували, що вже на другий рік виручка від продажу продукції складе $1,27 млн, у наступні три вдасться отримувати понад $2,32 млн.

До речі, перевагою вирощування люцерни є те, що її не потрібно заново сіяти щороку. Поле, засіяне люцерною, дає врожай 4-5 років. Скошувати зелену масу протягом сезону можна 5 разів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...