Фото: nnz.lt

Українські виробники майже повністю задовольняють потребу вітчизняного ринку в біг-бегах — поліпропіленових конструкціях та мішках для сипучих вантажів. Імпортна продукція в цьому сегменті ледве перевищує 10%. 

Одначе повністю витіснити імпортерів вітчизняні виробники не можуть. Переважно вони конкурують з іноземними компаніями в сегменті дешевої упаковки. В той же час на ринку існує попит і на специфічну продукцію високого цінового діапазону – контейнери для небезпечних вантажів і речовин, при маніпуляції з якими може виникати електричний розряд.

Розширити збут за рахунок експорту українські виробники теж не можуть, бо мають занизький рівень конкурентоспроможності, вважають в аналітичній компанії Pro-Consulting.

Експерти зазначають, що в цілому в 2014-15 рр. в Україні спостерігався деякий спад виробництва поліпропіленових мішків та біг-бегів. В 2016-17-их ринок показав відновлення – річні обсяги виробництва сягнули 23,4 тис. т, що на 23% більше, ніж у 2015 році.

За результатами 4 місяців 2018 року знову спостерігається деякий спад. Порівняно з аналогічним періодом минулого року виробництво знизилося на 9%, склавши 6,9 тис. т.

Із цих об’ємів саме на біг-беги доводиться близько половини продукції.

У Pro-Consulting також зазначають, що ринок поліетиленої упаковки для промислового виробництва в Україні досить концентрований. Приблизно 58% виробництва забезпечується чотирма компаніями.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.