Fcfbo 460 696x483
Фото: ports.com.ua

У Маріупольському морпорту почалося будівництво спеціалізованого перевалочного комплексу зернових вантажів. Зараз на об’єкті ведуться земляні роботи, забиваються палі під силоси, демонтуються старі конструкції та інженерні комунікації причалу, передають «Порти України» з посиланням на Олександра Олійника, директора ДП «Маріупольський морський торговельний порт» (ММТП).

За його словами, також в рамках проекту почалася реконструкція гідротехнічної частини причалу №4 і на суміжній території в тилу причалу ММТП паралельно ведеться будівництво зерноперевантажувального комплексу.

Завершити будівництво планують у термін 15,5 місяців. Вартість проекту — 467 млн грн, з них на будівельні роботи витратять 169 млн грн, на обладнання — 211 млн грн. та на інші витрати — 87 млн грн.

Згідно з проектом будівництва, затвердженого Кабміном в січні 2018 року, в ММТП буде побудовано 10 силосів ємністю по 5,7 тис. тонн, два оперативних силоси по 0,5 тис. тонн, прикордонну галерею, сировинну лабораторію, станцію розвантаження автомобільного та ж/д транспорту. Таким чином, перша черга складе 1,5 млн тонн, а загальна потужність за результатами будівництва — 2,5 млн тонн.

Будівельні роботи першої черги буде здійснювати столична ТОВ «Ріола-Модуль ЛТД», яка в квітні уклала контракт з ММТП, а в травні виграла відповідний тендер.

Передбачається, що даний об’єкт працевлаштує 60 осіб, а його запуск дозволить держстивідору значно збільшити річний обсяг перевалки зернових.

Для порівняння, зерновий термінал Cargill і MV Cargo, які зараз будуються в одеському порту «Южний», за підсумками будівництва матимуть потужність 5 млн тонн зернових на рік. Загальна вартість проекту складе $150 млн. До того ж, за словами Андрія Ставніцера, гендиректора «ТІС», до кінця 2018 року термінал зможе перевалити перший мільйон тонн зернових.

Нагадаємо, в минулому році Маріупольський морпорт скоротив вантажообіг на 14,3% в порівнянні з 2016 роком. Його питома вага у вантажообігу морпортів України склала 4,9% проти 5,7% роком раніше.