Українські пасічники цього року втратили 100-120 млн грн. Цю суму озвучила в інтерв’ю виданню Agronews Тетяна Сушко, виконавчий директор Спілки пасічників України.

Збитки бджолярів — наслідок загибелі 35-40 тис. бджолосімей в результаті використання рослинницькими господарствами неякісної агрохімії.

“Одна бджолосім’я коштує від 2,5 тис. до 3 тис. гривень, — пояснює просту математику Сушко. — Помножте на кількість бджолосімей, які вже загинули, і ви отримаєте цифру втрат”.

За даними експерта, процес отруєння бджіл триває, оскільки аграрії все ще вносять низькоякісні, а часом фальсифіковані препарати на соняшник і кукурудзу, у яких зараз період цвітіння.

Виробники культур не реагують на скарги пасічників і не дотримуються норми обробки полів ЗЗР, додає виконавчий директор Спілки бджолярів.

Організація займається остаточним підрахунком втрат, які зазнали виробники меду і воску через загибель бджіл, резюмує Сушко.

Як ми вже повідомляли, пестициди, які використовуються в захисті сільськогосподарських культур, чинять значний негативний вплив на здатність бджіл вивчати і запам’ятовувати — навіть при найнижчих польових дозуваннях.

Робочі бджоли гірше вивчають і запам’ятовують корисні запахи. А це є для них ключовим компонентом пошуку їжі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...