Аграріям південних регіонів України, зокрема, Херсонської області, і північної частини Криму слід готуватися до того, що внаслідок кліматичних змін, ці регіони в найближчі роки почнуть страждати від ще більшої посухи. Таку думку в ефірі Радіо «Крим.Реалії» висловив Дмитро Ніколаєнко, доктор географічних наук.

За його словами, це природний процес, який призведе до зменшення кількості води як в деяких районах світу, так і в зазначених регіонах. До цього потрібно бути готовими.

Цією тенденцією так само вчений пояснює і зменшення рослинності, і посуху в Криму.

Ніколаєнко стверджує, що з 1950-х років сільське господарство півострова повністю залежало від подачі води з Північно-Кримського каналу, і цілком природно, що коли її перекрили, кримчани відчули кризу. Крім того, водні проекти, які на півострові реалізовані були в 1950-1970-і рр., на сьогоднішній день знаходяться в незадовільному стані.

Раніше повідомлялося, що українське відомство опублікувало супутникові дані, які свідчать про втрату майже 25% рослинного покриву півострова. Українські чиновники заявляють, що бездіяльність окупаційної влади півострова призведе до руйнування унікальних екосистем, ерозії ґрунтів і позбавить місцевих жителів можливості займатися сільським господарством.