Запровадження НАССР вартує приблизно від 20 тис. до 100 тис. гривень. Сума коливається залежно від розмірів виробництва, обсягу робіт тощо, повідомляє «Слобідський край».

За ці гроші спеціаліст виявить ризики на підприємстві, які здатні впливати на кінцевий продукт (різного типу забруднення: хімічні, біологічні, фізичні), стежитиме за ними, навчить кадри, допоможе з відповідною документацією та інше.

Орієнтовна вартість розробки системи FSSC і ISO 22000 на ринку України вартує від €2 до €7 тис. За ці кошти консультанти й фахівці мають описати абсолютно всі процеси на підприємстві для ефективного контролю. А сама сертифікація, дивлячись на потужності й кількість виробничих ліній тощо, теж обійдеться від €2 до €7 тис.

«Якщо взяти навіть максимальну ціну впровадження НАССР – 100 тис. грн, то це все одно буде більш вигідним для підприємства, ніж штрафи, які стартують з цієї суми», – пояснює Олександр Смирнов, керівник сертифікаційного напряму українського філіалу німецької компанії MNC Group Certification.

За його словами, щоб не спричиняти собі проблем, краще один раз витратити гроші на систему, ніж постійно плати штрафи й ризикувати нариватися на зупинення виробництва. Це «виллється» дорожче.

«Євроінтеграція у харчовій промисловості, з одного боку, підштовхнула до запровадження стандартів й оформлення відповідних сертифікатів. З іншого боку, спровокувала купівлю сертифікатів, що є не більше, ніж папірцями. За ними не стоїть удосконалення виробництва», – зазначив Смирнов.

Експерт каже, що 65% сертифікатів отримуються таким чином. Проте, на думку експерта, в майбутньому споживач усе ж таки відчує позитивні зміни.

«Швидше за все, підпільні підприємства або виходитимуть з тіні, або ж зачиняться, і ринок звільниться від неякісної продукції», – додає Смирнов.

Це означає, що покупець придбаватиме безпечнішу і якіснішу продукцію, а не незрозуміло що. І це вже ми відчуємо цього року.

Нагадаємо, що вже цього вересня всі великі харчові підприємства України мають перейти на європейські стандарти виробництва.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.