За користування земельними ділянками, інформацію про які не внесено до Державного земельного кадастру, відсьогодні доведеться платити більше. Такі зміни вносить наказ Міністерства агарної політики та продовольства №162, який вступає в дію 17 липня 2018 року.

Як розповідає в своєму блозі в виданні «Новое время» Ігор Райков, CEO компанії Inger-Grad, плата за користування такими ділянками збільшилась на 20-300%.

Все тому, що відтепер для ділянок з невизначеним кодом цільового призначення коефіцієнт, який характеризує їх функціональне використання при розрахунку нормативної грошової оцінки, збільшується до 3.0. Раніше використовувався діапазон від 0.5 до 2.5.

Під нові тарифи потраплять не лише ділянки, незареєстровані в кадастрі, але й ті, що не мають цифрового коду в графі «цільове використання».

Аби уникнути додаткових нарахувань, Райков радить знайти архівні матеріали, за якими ділянка формувалась та передавалась у користування або власність. Далі – звернутися з відповідним клопотанням до Держгеокадастру, подати заяву про внесення змін до кадастру.

Коригування мають внести у кадастрову карту протягом чотирьох днів. Далі лишилося замовити оновлену виписку з нормативної грошової оцінки та подати її до Державної фіскальної служби.

Нагадаємо, за офіційними даними, станом на початок року рівень заповненості державного кадастру становить 73%. Тільки за 2017-й рік туди було внесено інформацію про 1,3 млн ділянок.