На сьогоднішній день у світі спостерігається подорожчання добрив азотної групи. Проте, незважаючи на здорожчання, наприклад, аміачної селітри на 20%, українські сільгоспвиробники поки цього не помітили. Це дуже добре буде відчутно восени — перед початком посівної, стверджує у своєму блозі на сайті «АгроІнсайдер» Дмитро Гордійчук, директор інформаційного агентства «Інфоіндустрія».

Крім того, за його словами, у світі відбувся також значний ріст цін на карбамід. Вітчизняний карбамід ще можна придбати за старими цінами, проте ріст цін на нього от-от розпочнеться і триватиме аж до весни 2019 року.

За останній місяць додали в ціні щонайменше 15% і фосфорні добрива.

На тлі вітчизняного дефіциту добрив здорожчання на світовому ринку неодмінно призведе до росту цін на добрива перед посівною в Україні щонайменше на 50%.

Два вітчизняних заводи, які після росту цін на їх продукцію, відновили свою роботу, — «Сумихімпром» і «Дніпровський завод мінеральних добрив», максимум здатні забезпечити внутрішню потребу у фосфорних добривах на третину. Наразі вони відчувають гостру потребу у сировині, яка раніше надходила з Сирії. У зв’язку з війною у цій країні, тепер сировину доводиться закуповувати у Тунісі, Єгипті чи Марокко, де ціну на фосфорну кислоту підвищили на 28%. За словами Гордійчука, варто розуміти, що здорожчання сировини на 28%, призведе до росту ціни на добрива на 35—40%.

Загалом же, зважаючи, що раніше Україна імпортувала 69% усіх видів добрив з Росії, зараз необхідно дуже швидко знайти заміну цим постачальникам. Нею, за словами експерта, могли б стати ті самі Туніс, Марокко та Єгипет, проте потрібно подбати про спрощену реєстрацію цих добрив.

Стосовно білоруських добрив, яких раніше Україна імпортувала близько 21%, їх частку максимум вдасться збільшити до 35%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...