За рік найбільший агрохолдинг України “Кернел” Андрія Веревського втратив майже 30% вартості своїх акцій на Варшавській фондовій біржі, свідчать дані ресурсу Infostrefa.соm.

Акції впали з 66,5 до 46,5 злотих. З початку 2018-го папери втратили в ціні 18%. Причиною обвалу експерти називають відмову Європейського банку реконструкції та розвитку від співпраці з “Кернел”.

Snymok Ekrana 268
Фото: Infostrefa.соm

16 лютого, за інформацією УКАБ, аграрні асоціації відкритим листом звернули увагу ЄБРР і Міжнародної фінансової корпорації на те, що співвласник холдингу народний депутат Віталій Хомутиннік лобіює в українському парламенті бізнес-інтереси великих переробників олійних культур, яким є і “Кернел”.

В якості прикладу асоціації привели правки в Податковий кодекс України, прийняті Верховною Радою у грудні 2017-го, які скасовують бюджетне відшкодування ПДВ при експорті сої і ріпаку. Хомутиннік в той момент був членом Комітету Верховної Ради з питань оподаткування.

Ще одним аргументом лобізму автори листа назвали той факт, що норми відміни відшкодування ПДВ широко не обговорювалася ні з бізнесом, ні з громадськістю.

Все це, на думку аграрних асоціацій, суперечить принципам міжнародних фінансових інститутів, чесній конкуренції та боротьбі з корупцією. Вони просили ЄБРР врахувати це при фінансуванні великих переробників олійних.

Європейський банк з відповіддю не забарився. «Ми розглянули звернення УКАБ, — заявив 28 лютого Антон Усов, старший радник із зовнішніх зв’язків ЄБРР. — На сьогодні діючих фінансових проектів з компанією “Кернел” у ЄБРР немає”.