В Україні за перше півріччя 2018 року виробництво молока склало 4,96 млн т. Це на 1,8% нижче торішнього показника за цей же період, повідомляє «Інфагро» з посиланням на Державний комітет статистики.

Приблизно 71% або 3,5 млн т з цього обсягу виробили господарства населення, продемонструвавши скорочення в річному обчисленні на 3,2%. У той же час професійні ферми додали в обсягах на 1,4%.

Про позитивні зміни зазначає і Максим Фастєєв, аналітик молочного ринку, на своєму Facebook: «виробництво сирого молока скорочується, це погано? Ні, тому що виробництво якісного молока, яке йде на переробку (сировина сільгоспвиробників) зростає».

Також експерт говорить, що поголів’я високопродуктивних корів у сільгосппідприємствах станом на 1 липня 2018-го не знизилося до минулого року. У той же час, населення стало утримувати на 4,4% менше корів.

Всього ж, за даними офіційної статистики, в Україні тримають понад 2 млн голів корів (-3,5% до минулого року).

А дані про застій галузі і дефіцит молока не більше ніж дезінформація, додає Фастєєв.

Нагадаємо, за даними ФАО, прибутковість виробництва молока в Україні падає шостий місяць поспіль. У червні 2018 професійні виробники молока заробляли на 18,7% менше, ніж у червні 2017 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...