Вартість молодої картопі від фермерів днями впала до рекордних 2 грн/кг. Про це пише AgroTimes, посилаючись на інформацію Оксани Руженкової, виконавчого директора Української асоціації виробників картоплі.

Руженкова зазначає, що картопляний ринок стрімко обвалився, і називає сезон молодої картоплі «відверто провальним». Навіть до Білорусі цьогоріч було експортовано мінімальну кількість цієї культури, тому що білоруська картопля теж впала в ціні і не користується попитом.

Попит на молоду картоплю знизився після Чемпіонату світу з футболу в Росії. Під час Чемпіонату там забракло свіжих овочів, і з України добре йшов їх реекспорт через Білорусь.

Картоплярі, які вперше опановували механізм встановлення ділянок, вільних від карантинних організмів, дещо забарилися, очікуючи на перші сертифікати, і змогли вигідно реалізувати на зовнішньому ринку доволі незначний обсяг ранньої картоплі. 

Українські одноосібні господарства взагалі не змогли скористатися послугами лабораторії держслужби зі встановлення вільних ділянок. І таким чином, внутрішній ринок перенасичився молодою картоплею — розповідає фахівець.

Знижуються і гуртові ціни на картоплю. Ще минулого тижня на ОРСП “Шувар” вона коштувала 4,5 грн/кг. Сьогодні — 4 грн/кг.

Поки ж картоплярі “бояться” осінніх цін на картоплю, а спеціалісти не можуть спрогнозувати її вартість в період масового викопування овоча.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...