Agtech In Ireland 696x386

В Україні налічується 15-20 агрокомпаній, які впроваджують найбільш передові технології. Ще 20-30 думають, що впроваджують. Таку думку в ефірі AgroFM висловив Петро Мельник, управляючий директор Agricom Group.

«Україна – неоднорідна. Це не Європа, де познайомившись з 3-4 компаніями, можна зробити висновок про весь ринок, — говорить аграрій. — В Україні є дуже передові компанії.  Вони впроваджують те, про що ми лише думаємо. Інші думають, що впроваджують, бо проект – це одне, а на практиці виходить зовсім інше».

Українська неоднорідність – це і сильна, і слабка сторона водночас. Технології дуже швидко розвиваються: 4 роки тому ти придбав і почав впроваджувати технологію, а через два роки вона виявилася неактуальною. Тому дехто не поспішає «бігти» попереду.

Проте всі учасники ринку знаходяться в одному човні. Чи то малі фермери, чи то великі агрохолдинги. Всі зараз стоять перед викликом: треба офіційно платити високі зарплати. Реінвестувати в технології та людей.

До слова, у 2017 році загальний обсяг інвестицій в агротехнології (AgTech) перевищив $10 млрд, що на 29% більше, ніж у 2016 році. Порівняно з 2012-м інвестиції зросли утричі.