Українці споживають молока та молочних продуктів до 50% від фізіологічної норми.

Як вважають в Асоціації виробників молока, така статистика обумовлена втратою покупцями довіри до промислових виробників. Завдяки недобросовісним переробним заводам та незрозумілому маркуванню українці не можуть знайти якісний продукт на полицях продуктових магазинів.

Дослідження ФАО та ЄБРР свідчить, що за останні 9 років споживання базарних молочних продуктів виросло на 79%. Натомість купувати промислових молочних продуктів стали на 25% менше.

Загалом якщо в 2013 році, за даними офіційної статистики, пересічний українець споживав 221 кг молочних продуктів на рік, то у 2015-му – вже 210 кг. За результатами минулого року цей показник оцінюється в 189 кг. Тобто за цей час споживання скоротилося майже на 15%.

Разом з тим, експерти ринку зазначають, що недобросовісних виробників молочної продукції в Україні не так уже й багато, як про це звикли говорити.

Наприклад, вершкового масла в Україні фальсифікується не більше 10%. І це при тому, що частина фальсифікату потрапляє в роздріб від незареєстрованих виробників, які незаконно виготовляють свій продукт.

Натомість розмови про тотальний фальсифікат змушують споживача відмовлятися від покупки молочної продукції. Хоча не менше неякісних товарів серед м’ясних виробів чи кондитерських.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.