Європейська комісія оголосила про виділення €10 млн на розробку вакцини проти африканської чуми свиней. Гроші будуть доступні у рамках програми Horizon 2020, спрямованої на підтримку і заохочення наукових досліджень, передає Рід Ргодгеѕѕ.

Зазначимо, що новаторські дослідження в цьому напрямку вже здійснювалися.

Одне з останніх проводили в Іспанії. Там доктор Фернандо Родрігес, який тривалий час намагався розробити вакцину проти АЧС, прийшов до висновку, що це саме по собі дуже нелегке завдання. За його словами, вірус кодує понад 150 білків, що значно ускладнює розробку вакцини.

Все ж таки, декілька експериментальних прототипів вакцини ними були успішно протестовані в експериментальних умовах. Однак досі комерційна вакцина недоступна.

Тим часом свинарські компанії роблять все, аби підвищити рівень біобезпеки своїх ферм і уникнути проникнення вірусу на виробництво. Також європейські органи з біобезпеки досліджують ефективність огорож для того, щоб уникнути поширення захворювання.

Африканська чума свиней була занесена в Європу ще в 2006 році з Грузії. На поточний час вірус зафіксований в 7 країнах ЄС, включаючи Литву, Латвію, Естонію, Чехію, Польщу, Угорщину і Румунію. Також за цей час від АЧС постраждала Вірменія, Азербайджан, Росія, Україна, Білорусь і Молдова.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.