У Криму продовжує скорочуватися поголів’я худоби. Відносно минулого року кількість сільськогосподарських тварин зменшилася на 13,6%, а порівняно з періодом до анексії Криму скорочення склало 25-34%. Про це з посиланням на дані Кримстату інформує видання “Под прицелом”.

За чотири роки окупації Криму поголів’я корів скоротилося на 13%, птиці — на 14%, свиней — на 25%, овець і кіз — на 34%.

Станом на початок літа 2013 року кримчани тримали понад 171 тис. голів великої рогатої худоби, 175 тис. голів свиней, 336 тис. овець і кіз, 10,7 млн голів птиці.

Тільки за останній рік скорочення поголів’я ВРХ склало 14%, 1% — свиней та птиці. Нинішнє поголів’я, наприклад, ВРХ, оцінюється статистиками в 127,6 тис.

Це позначається на виробництві молочної продукції і м’яса. Зокрема, кримські корови порівняно з «українськими часами» дають на чверть менше молока. Пропозиція сирів та кисломолочної продукції впала на 40%.

Як ми повідомляли, по яловичині справи йдуть ще гірше — цього виду м’яса тепер виробляють в 5 разів менше. В 2,2 рази менше порівняно з 2013-м виготовляють ковбас і буженини. Дещо менше зниження спостерігається по свинині, її виробництво скоротилося всього на 14%.

Погіршує ситуацію у тваринництві дефіцит води. Він уже позначився на виробництві кормових культур, від яких поступово відмовляються фермери.