Колишній турецький військовий, полковник Сабрі, створив в Україні власну овечу ферму. Тут він вирощує тварин романівської породи та експортує їх на батьківщину. І говорить, що знайшов справу по душі, адже інший бізнес відбив у нього чимало сил.

Зараз на фермі утримується близько 200 тварин. Було значно більше — до цього 1,5 тис. експортували, йдеться  сюжеті «Ля село».

Ферму обслуговує 15 людей. Ще є ті, хто працює поза фермою. Вони постачають сіно, залучаються до ремонту.  

Сабрі розповідає, що вівцями зайнявся після того, як Україна і Туреччина уклали стратегічний контракт щодо торгівлі цими тваринами. Нині Туреччина активно купує в України романівських овець та мериносів. І не дивно, адже на великі мусульманські свята країна потребує чимало м’яса.

«Вперше я приїхав до України в 1998 році. Працював у секторі оборони та мав бізнес-проект в Одесі, і після нього вирішив лишитися в Україні, бо тут дуже хороший потенціал, а спосіб життя дуже схожий до нашого», — розповідає Сабрі.

Коли Сабрі зайнялися вівчарством, це стало його сімейним бізнесом і у Туреччині. Там теж побудували ферму з розведення овець.

При цьому вівчар зазначає, що в Україні працювати доволі складно. Вівчарство малорозвинене, важко знайти вітаміни для тварин, лікувати їх.

Окрім того, в Туреччині сільське господарство та тваринництво зокрема дуже підтримує держава, надаючи безвідсоткові кредити, знижуючи податки, тощо.

«В Україні такої підтримки немає. Підприємці розраховують лише на свої сили», — додає фермер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.