Вартість набору основних харчових продуктів, до якого входить по кілограму хліба, борошна, макаронів, молока, масла, цукру, різних видів м’яса, олії, овочів, фруктів та десяток яєць, влітку 2018-го обходиться українцям в середньому €23,3.

Згідно дослідження Економічного дискусійного клубу, це на 5% дешевше, ніж в Польщі, на 14% дешевше, ніж у Білорусі і майже на третину нижче рівня Росії та Угорщини.

Порівняно з високорозвиненими Іспанією та Францією в Україні харчі дешевші у півтора та 2,2 рази відповідно.

Лише по окремим товарним позиціям українські ціни вищі за ціни в інших державах, що бралися до порівняння. Наприклад, у Польщі дешевші хліб, цукор, м’ясо, олія, картопля та яблука. У Білорусії, Угорщині та Росії можна дешевше придбати молоко та курятину.

Водночас якщо в Україні з весни продуктовий набір подорожчав на 2,4%, то наприклад, в Росії – майже на 4%. Найстабільніше ситуація з харчами виглядає у Франції та Угорщині, там ціни практично не змінилися.

Загалом українці витрачають на купівлю продуктового кошика 8% місячної зарплати. В Білорусії цей показник становить 7,1%, в Росії – 5,4%, в Іспанії — менше 2%.