Вітчизняні трейдери за результатами 2017/18 МР експортували 39,4 млн т зерна — на 4,2 млн т менше, ніж у попередньому сезоні. Внаслідок цього в країні сформувалися найбільші за останні три роки перехідні запаси зернових культур, повідомляє Український клуб аграрного бізнесу.

Аналітики акцентують, що найбільше відставання по експорту у порівняння із минулим роком мають кукурудза та ячмінь. По пшениці ситуація краща – експортовано 17,1 млн тонн, що всього на 0,4 млн т менше, ніж торік.

Зовнішні поставки ячменю знизився на 1,1 млн т, до 4,2 млн т. Кукурудзи поставили на 3 млн т менше – 17,7 млн т.

Ольга Харабара, аналітик ринків зернових та олійних культур УКАБ, зазначає, що загалом перехідні запаси складуть 7,4 млн т. У минулому сезоні це було 5,2 млн т, ще раніше — 4,2 млн т.

При цьому очікується, що меншим буде і внутрішнє споживання. Прогнозні оцінки нині складають 20,5 млн т, на 6% менше, ніж у попередньому сезоні. Фактично це пов’язано зі зменшенням кормового споживання, адже тваринники скорочують попит на зернові через високі ціни, пояснює Харабара.

Водночас, ціновий фактор грає на руку зерновикам: незважаючи на скорочення обсягів експорту, валютна виручка оцінюється приблизно на тому ж рекордному рівні.