Українські садівники істотно знижують ціни на лохину. Ягода подешевшала на 35% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Фермери змушені йти на такі поступки через низьку якість ягоди. Сьогодні пропозиція такого продукту значно зросла, повідомляє East-Fruit.

До різкого збільшення пропозиції некондиційної лохини на ринку призвело погіршення погодних умов, що посилило і без того непросту ситуацію у цьому сегменті.

За інформацією гравців ринку, дощі при високих температурах негативно вплинули на якість лохини. У результаті садівники готові серйозно скидати цифри на цінниках, адже їм потрібно швидше збути наявний врожай. Так, вони пропонують некондиційну лохину від 50 грн/кг.

Дешеві ягоди тягнуть за собою і більш якісну продукцію. Зростання пропозиції «слабкої» лохини змушує фермерів знижувати ціни і на хорошу. Так, якщо тиждень тому вони готові були відвантажувати ягоду високої якості не дешевше 130 грн/кг, то вже сьогодні ціни стартують від 80 грн/кг і рідко перевищують 170 грн/кг.

Також на садівників тисне і стриманий попит на ягоду всередині країни. Не поспішають купувати її і близькі, і дальні сусіди. Тому фермери роблять такі коригування.

Аграрії повідомляють, що роздрібні мережі скоротили обсяги закупівель до мінімуму. Як аргумент подають вкрай невисоку зацікавленість з боку кінцевих споживачів.

На думку аналітиків ринку, така різниця в цінах пов’язана в тому числі зі збільшенням врожаю ягоди в країні. За попередніми оцінками експертів, в поточному сезоні урожай лохини в Україні буде мінімум на 7% вищим торішнього.

Нагадаємо, що виробникам ожини теж довелося скинути ціни через погану якість.