Виробництво, обіг та маркування органічної продукції в Україні, її експорт та імпорт регулюватимуть нові правила. Відповідний законопроект під номером 5448-д сьогодні 237 голосами прийняв парламент у другому читанні та в цілому.

Закон ще має підписати Президент, проте очікується, що після впровадження його норм ситуація в органічному виробництві покращиться. Вітчизняна продукція стане більш конкурентоспроможною, органічний ринок стане регульованим і до нього з’явиться більше довіри, у тому числі, з боку європейського споживача.

Документом передбачені загальні основи державного регулювання органічного виробництва та повноваження органів, які здійснюватимуть контроль у цій сфері. Визначається система система прав і обов’язків учасників органічного ринку, органів сертифікації.

Є також вимоги щодо переліку речовин, які можна використовувати при виробництві органічної продукції, їх допустимі норми тощо.

На новий закон, який регулюватиме органічну сферу, покладають неабиякі надії.

«Він започаткував новий відлік в сільському господарстві України, оскільки дає можливість бізнесу скористатись унікальними природними перевагами із забезпечення біологічної чистоти продукції, наростити експорт в ЄС та за межі Євросоюзу, а для держави — розповсюдити на цей сектор агровиробництва програми державної підтримки», — прокоментував у своєму Facebook Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства.

До слова, поки що органічне виробництво не набуло в Україні широкого розмаху. За офіційними даними, ним зайнято до 1% сільгоспугідь. Причому, останнім часом ця площа скорочується. Якщо рік тому, за різними оцінками, налічувалося від 380 тис. до 410 тис. га, то нині – на 100 тис. га менше.

Фермери часто відмовляються вирощувати органіку. Цей вид виробництва досить складний: вимагає глибоких агрономічних знань, більших трудових зусиль і терпіння.

Зазначимо, що 98% виробленої в Україні органічної продукції йде на експорт. Середньостатистичний українець витрачає на органічну продукцію близько €3 на рік

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...