Цього тижня на українських гуртових ринках почала з’являтися перша ремонтантна суниця, повідомляє “Інфо-Шувар”. Станом на сьогодні ягода продається по 35-48 грн/кг (1,13-1,55 €/кг). Стільки ж вона коштує і в сусідній Польщі.

Для порівняння, перша цьогорічна суниця в квітні стартувала з вартості 270-300 грн за кілограм (8,5-9,4 €/кг). З активізацією продажів ціни зафіксувалися на рівні 38-45 грн.

Проте через передчасне закінчення сезону червневої ягоди українські переробні підприємства не встигли сформувати сировинну базу. Зараз ягода повернулася на ринки та полиці супермаркетів, і вони отримали другий шанс.

Тим більше, що врожай ремонтантної ягоди обіцяє бути ряснішим, ніж рік тому і, за нормальних погодних умов збір ягоди триватиме мінімум до середини осені.

Олег Босий, експерт ягідного ринку України та управляючий партнер компанії «ФруТек», пояснює: дощі, які пройшли в кінці червня, зіпсували червневу ягоду, але при цьому сприяли розвитку ремонтантних плодів. 

За словами Тетяни Гетьман, експерта плодоовочевого ринку Східної Європи, загалом перша суниця в Україні з’явилась досить рано. Внаслідок цього вже наприкінці травня відбувся обвал цін — до 15-20 грн/кг.

Та вже в другій половині червня ціни на свіжому ринку сягнули 25-35 грн/кг. За рахунок такого різкого підвищення в кінці сезону, середня ціна на червневу суницю 2018 року майже не відрізняється від рекордно високої вартості суниці в 2017-му.

Але на сьогоднішній день кілограм суниці “другого сезону” по вартості на 12,5 грн обскакав торішню:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...