На Херсонщині цього року чекають на 235 тис. т кавунів, що на на 5-7% перевищить показники торішнього врожаю. Про це повідомляє Agronews, посилаючись на Олександра Паливоду, директора департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації.

Павивода зазначає, що цього року в Херсонській області кавунами було засіяно 23 тис. га. Середня врожайність становитиме близько 101 ц/га, а валовий збір кавунів — 235 тис. т.

На сьогодні в Херсонській області вже зібрали 25 тис. т «ягоди». Тим не менше, ще зарано давати остаточні прогнози щодо врожайності кавунів та їх цін. Але якщо погода сприятиме, то все будет добре, вважає Паливода.

Торік через сильну посуху і дефіцит кавунів, ціни на них в Києві сягли в сезон рекордних 8 грн/кг.

В 2018-му вже на старті продажів ціни вдвічі нижчі, ніж торік. Це підтверджують і дані оптового ринку “Шувар”: якщо в минулому році ціни починалися з 25 грн/кг, то в червні цього року — 14 грн/кг.

Snymok Ekrana 261

Станом на 10 липня вартість 1 кг кавуна складає 3,6 грн порівняно з 4 грн у 2017-му.

Тим часом фермери та фахівці зазначають, що вирощування баштанних перетворюється у збиткову справу. Їх вирощування потребує регулярних інвестицій у полив, а ціни залишають бажати кращого.