Українські компанії за перше півріччя 2018 року різко наростили імпорт томатів — до 47,8 тис. т вартістю понад $30 млн. У натуральному вираженні приріст зовнішніх поставок у порівнянні з минулим роком склав 69%, у вартісному — всі 74%, передає east-fruit.

Для порівняння, української продукції експортовано всього 3,7 тис. т (-26%). Виручити за це вдалося $4,8 млн (-13% порівняно з минулим роком).

При цьому фактично експортуються томати вдічі дорожче, ніж закуповуються з-за кордону. 

Аналітики відзначають, що найбільший ривок імпорту томатів стався в травні. Тоді в Україну завезли 20 тис. т овочів або у 2,6 рази більше, ніж зазвичай.

Вже в наступному місяці імпорт повернувся до торішніх показників, адже на ринок почала виходити продукція, вирощена в місцевих плівкових теплицях. В цей час вітчизняний томат стає значно дешевшим, пише «Аграрна правда».

Єдиний позитив у ситуації, що склалася — у порівнянні з аналогічним періодом минулого року експортна ціна українських помідорів додала 19%, тоді як імпорт подорожчав всього на 3%.

В цілому ж Україна залишається нетто-імпортером тепличних овочів в зимовий період, і зазвичай різко збільшує їх експорт в період з квітня по листопад. Після втрати ринку Росії вітчизняні тепличники почали шукати можливості збуту в Європейському союзі, а також залучити інтерес з боку покупців на внутрішньому ринку. Як показує практика, це частково вдається — за рахунок різноманітності сортів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...