Україна за підсумками першого півріччя 2018 року продала на зовнішній ринок 24 тис. т яблук — у 3,9 разів більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. На цьому обсязі садівникам вдалося заробити $8,2 млн, що в 5,3 рази перевищує торішній результат.

Як пояснюють аналітики east-fruit, таке зростання валютної виручки зумовлене підвищенням цін на яблука. Це стало можливим на тлі торішнього неврожаю через весняні заморозки.

Але й обсяги зовнішніх поставок теж зросли. Крім того, експерти відзначають розвиток інфраструктури зі зберігання та доробки яблука і триваюче зростання якості української продукції.

В цілому за сезон 2017/18 років загальний експорт вітчизняних яблук зріс в 3,2 рази і становив 40 тис. т.

«Вперше після введення ембарго на поставки в Росію, Україна експортувала такий обсяг. Це є підтвердженням того, що наше яблуко може конкурувати за якістю на значно більш вимогливих ринках, ніж російський», — коментує Федір Рибалко, керівник Української плодоовочевої асоціації.

У новому сезоні Україну чекає рекордний урожай яблук. Це, в свою чергу, відкриває додаткові можливості для експорту.

В асоціації прогнозують, що в сезоні 2018/19 Україна здатна експортувати 100-140 тис. т цих фруктів. Але додають, що досягти таких показників буде складно — в українських компаній поки занадто мало досвіду в організації системного експорту у віддалені країни, а ринок ЄС в цьому році і так буде максимально насичений.