СБУ спільно з поліцією та морською охороною Держприкордонслужби блокували масштабний незаконний вилов риби в Азовському морі, повідомляє прес-центр Служби безпеки.

Оперативники з’ясували, що співробітники держустанов рибного господарства та екології моря створили схему, за якою, використовуючи квоту на вилов біоресурсів, у тому числі в період нересту, дозволяли приватним підприємствам промисел у період нерестової заборони.

Чиновники видавали комерсантам дозволи на вилов лише зразків риби, нібито необхідних для досліджень, а ті вели вилов великими партіями.

У ході спецоперації правоохоронці заарештували два судна з 10 т риби. Після обшуків на складах компаній вони вилучили ще 200 т риби та рибної продукції. Сума збитків, завданих державі, оцінюється в 50 млн грн.

У той же час, Інститут рибного господарства та екології моря (Бердянськ), а також одна з риболовецьких компаній, що потрапили під підозру, заявили про порушення, допущені силовиками в ході операції, повідомляє видання Акцент.

Голова Запорізької обласної держадміністрації Костянтин Бриль, заявив, що такі дії зривають наукові експедиції. А це в свою чергу залишить промисловиків Запорізької області без квот, які вираховуються за підсумками наукового вилову.

Мовляв, це на руку Росії, яка веде агресивну політику в акваторії Азовського моря, обмежуючи доступ українських рибалок до биоресурсів.

За словами Сергія Геращенко, представника компанії ТД «Рибпром», сьогодні риболовецькі підприємства побоюються ходити далі декількох кілометрів від українського узбережжя.

Ловити в центрі моря небезпечно, пояснює він, — є великий ризик, що кораблі заарештує прикордонна служба ФСБ РФ. «Після затримання Україною російського судна «Норд» росіяни будуть затримувати і заарештовувати наших рибалок», — пояснює Геращенко.

Як наслідок, на осінь і зиму промисловики Азовського моря ризикують залишитися без кільки. Бичку така небезпека не загрожує — його ловлять поблизу узбережжя.