В Білорусі продемонстрували перший в країні IT-трактор Belarus 4522, вартістю €200 тис. розробки Мінського тракторного заводу, про це пише udf.by.

Ідентичних тракторів на території колишнього СРСР поки не випускають, у провідних світових виробників такі вже є, але коштують вони приблизно в 1,5 рази дорожче, ніж білоруська машина.

Тракторист може задати спеціальну програму, і трактор, зв’язавшись із супутником, сам почне, наприклад, засівати поле.

На IT-тракторі встановлена система точного землеробства. В кабіні розташований сенсорний екран, на який за допомогою супутникового зв’язку передається розташування трактора. На екран виводиться також карта поля з траєкторію руху.  

Машиною можна керувати в автоматичному режимі. Наприклад, в електронну систему підрулення подається сигнал, і колеса повертаються автоматично.

«За рахунок оптимізації точного ходу агрегатів посіву та висіву отримується економія насіння і хімікатів, — пояснює Василь Гнедчик, начальник конструкторського бюро МТЗ. — І плюс ще збільшення врожайності за рахунок виключення незасіяних ділянок поля».

Також на тракторі стоїть система віддаленого моніторингу з офісу. Менеджер бачить, як тракторист працює, які в машині несправності, коли потрібно проходити технічне обслуговування.