Цьогоріч Україні пророкують рекордний врожай яблук, та ще й гарної якості. Якщо торік надлишок високоякісних фруктів на внутрішньому ринку становив лише 20 тис. т, то в 2018-му варто очікувати до 140 тис. т, прогнозує Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу ФАО.

Українські яблука конкурентоспроможні в Європі. Цьому, зокрема, сприяють і кліматичні умови — влітку в Україні довгі ясні дні, сухо і сонячно. Тож яблука зріють солодкими та мають виражений колір, пише ukrainefood.

Ярмак прогнозує, що українські експортери яблук торгуватимуть на ринку Європи в більш високому ціновому сегменті, аніж Польща. Таким чином, ми не будемо прямими конкурентами.

Гарні умови для дозрівання фруктів мають Сербія і Молдова. Проте вони вирощують переважно зелені і жовті сорти, Україна — червоні. Тим більше, що обидві країни мають збут до Росії, і не конкурують за ЄС.

Проте, якщо на яблучному ринку шляхи України з найближчими конкурентами розходяться, то на ягідному вона декому перейде дорогу. Зокрема, Польщі.

Польські виробники вже зараз вважають, що наша малина дуже впливає на ціни на польському ринку. Ярмак теж звертає увагу: Україна збільшила експорт малини з нуля до 15 тис. т за всього за 5 років. Однак він дотримується думки, що не тільки Україна відповідальна за падіння цін в Польщі. Набагато більше в цьому винні Боснія та Герцеговина, які дуже багато туди постачають малини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.