Нещодавно правоохоронні органи затримали мешканця Сумської області за те, що той напідпитку керував мотоблоком марки Forte HSD1G-1350 E. Тим не менш, суд не знайшов підстав для покарання, і справу було закрито. Відповідна постанова у справі під номером 573/818/18 опублікована в Єдиному державному реєстрі судових рішень.  

Звинувачуюча сторона намагалася притягнути чоловіка до адміністративної відповідальності. І цьому були передумови: за результатами огляду, в крові фермера  виявили 0,22 проміле алкоголю.

Проте фермер винним себе не визнав, аргументувавши тим, що мотоблок є не транспортним засобом, призначеним для перевезення людей і вантажу, а силовим агрегатом — культиватором, що обробляє землю. Тож адміністративного порушення у його діях немає, як і не повинно бути адміністративної відповідальності.

Суддя погодився, що дійсно, за правилами дорожнього руху, самохідний мотоблок не є транспортним засобом, він не реєструється та не вимагає для керування водійського посвідчення.

Тож до відповідальністі за нібито водіння «під мухою» фермера притягти не вдалося.

А от іншому жителю Сумщини за управління мотоблоком у нетверезому стані присудили штраф в 10 тис. грн. Чоловік, який керував мотоблоком “Кентавр” з ознаками алкогольного сп’яніння, свою провину визнав, та ще й лишився права водити  транспортні засоби протягом одного року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...